Speciális billentyűzetet és tíz számítástechnikai eszközt adományoztunk a MEREK részére

Speciális billentyűzeteket és tíz számítástechnikai eszközt adományozott a Humanitás Szociális Alapítvány a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) részére, amelynek ünnepélyes átadására 2019. március 26-án, kedden került sor a Holnap Házában.

Kékesiné Jánó Rozália gyógypedagógus – gépi írás szakértő, a gépi írás tantárgy kifejlesztője és módszertanának kidolgozója mutatta be az ott tanuló diákok segítségével, hogy hogyan használják a speciális eszközöket. Azoknak a mozgássérült fiataloknak, akiknek a kommunikáció a két legfontosabb csatornája a beszéd és az írás sérült, a számítógépes írás a társadalmilag legelfogadottabb kommunikáció, mert így mindenkivel meg tudják értetni magukat. Az adományozott nagyméretű billentyűzetek megkönnyítik a fiatalok kommunikációját, az alkalmazható írás képességét adva számukra. Miután megtanulták a sérülésspecifikus billentyűzet használatát, áttérnek a normál méretű klaviatúrán történő írásra, hiszen a munkahelyükön is ily módon írnak majd.  A későbbiekben szakmaszerzés lehetőségét is kínálja, bejuthatnak a munkaerőpiacra, teljes értékű, minőségi életet élhetnek, és adózó állampolgárai lesznek társadalmunknak. A MEREK és a Humanitás Szociális Alapítvány közötti együttműködéshez nagyban hozzájárult Tóth János, aki az Addetur Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakiskola 23 éves tanulója. Jánost egy gyermekotthoni önkéntes program kapcsán ismertük meg, az ő ötlete volt, hogy összekapcsolja a két szervezetet egymással. Ennek eredményeként tíz számítógéppel és három speciális billentyűzettel támogattuk a Központot.