Szvitacs Alexa, Alapítványunk támogatottja, Európa bajnok!

A korábban élsportoló, asztaliteniszező fiatal lány, 28 évesen egy súlyos egészségügyi probléma miatt 2018-ban vérmérgezést kapott, melynek következtében életmentő beavatkozást hajtottak végre nála. Sajnos bal karjának alsó végtagját, valamint minkét lábfején a lábujjai jelentős részét amputálni kellett. Alexa családja kereste meg Alapítványunkat azzal, hogy segítsük sportoló családtagjuk felépülési folyamatát.

A kuratórium döntése alapján az éppen aktuális gyógyászati pályázatunk keretében támogattuk Alexa betegség utáni rehabilitációját. Alexa korábban válogatott sportolóként, asztaliteniszező gyermekek utánpótlás-nevelésében vett részt, betegsége következtében azonban az egész élete gyökeresen megváltozott. A hihetetlen akaraterejének és családi összefogásnak köszönhetően a tavalyi nehézségek után idén aranyérmet nyert egyéniben a svédországi Helsingborgban megrendezett para-asztalitenisz Európa-bajnokságon és a 2020-as tokiói olimpia első kecskeméti olimpikonja lett. Nagyon büszkék vagyunk Alexa sikereire, örülünk, hogy hozzájárulhattunk eddigi gyógyulásához.