12 milliós eszköztámogatást kapott a szombathelyi Markusovszky kórház

A Humanitás Szociális Alapítvány az OTP Bank támogatásával beszerzett Holter EKG rendszert és gyógyszerhűtőt 2022. július 15-én, pénteken adta át a szombathelyi Markusovszky kórház részére.

A Humanitás Szociális Alapítvány immár harmadik alkalommal adományozott nagyértékű orvosi műszereket, eszközöket a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház részére. Az előző években átadott 14 millió forint összegű támogatást követően idén további 12 millió forint értékben kapott adományt az intézmény, így a köhögtetőgépek és ultrahang diagnosztikai készülék mellé Holter EKG rendszerrel és gyógyszerhűtővel bővült a kórház eszköztára. Az adományt dr. Nagy Krisztina, a Humanitás Szociális Alapítvány Titkára, valamint Németh József, az OTP Bank régióvezetője adta át Prof. Dr. Nagy Lajosnak, a kórház főigazgatójának. A főigazgató a sajtótájékoztatón bemutatta az új, akár egy heti adatmennyiséget tárolni képes, otthon is használható EKG rekorder működését, amely korábban nehezen feltárható szívbetegségek diagnosztizálásához jelenthet nagy segítséget.

Az eseményről megjelent cikk: