Tanszeradományozási akció, játszótéravatással

Az Alapító Alapítványunk javaslatára, és Alapítványunkkal együttműködve hagyományteremtési szándékkal idén először nagyszabású tanszeradományozási akciót hirdetett 2023. májustól-augusztus közepéig, a pálházi Hegyközi Általános Iskolába és az iskola füzérkomlósi, a hollóházi, a kovácsvágási és a füzéri tagintézményeibe járó diákok támogatására. Az iskola hátrányos helyzetű térségben működik 217 diákkal, ahol sok mélyszegénységben élő család. Az adománygyűjtési program a bank Családi napján indult. Tanszerek mellett pénzbeli felajánlásra is lehetőség volt. A pénzadományokat a Családi Nap helyszínén egy erre a célra kialakított adományozási terminálon gyűjtöttük a tanszerleadó pont mellett. A gyűjtés végén több, mint 400 fő ajánlott fel 1,1 millió forint összeget, amelyet az Alapító szeptemberben megduplázott, valamint a Special Event Kft. 100.000,- Ft értékű eszközadománnyal járult hozzá a gyűjtéshez. A tanszeradományok a tanévkezdés előtt eljutottak az iskolába és tagintézményeibe, az eszközökből valamennyi diák részesült. A pénzadományoknak köszönhetően több mint 2 millió forint értékben vásároltunk az iskolának sporteszközöket, valamint az iskola játszóterét is felújítottuk. Az új játszótér avatására 2023. december 14-én került sor, a diákok megható műsorral, énekkel és versekkel készültek az eseményre.